Provere za EP: Holandija demolirala Island, Poljska golom u 90. minutu savladala Tursku

Kurir pre 9 dana

Fudbalska reprezentacija Holandije pobedila je večeras u Roterdamu Island 4:0, u poslednjoj pripremnoj utakmici uoči Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Holandija je povela golom Havija Simonsa u 23. minutu, a prednost je udvostručio Virdžil van Dajk u 49. minutu. Treći gol postigao je Donjel Malen, a konačan rezultat postavio je Vaut Veghorst u trećem minutu nadoknade vremena. Posle upotrebe VAR tehnologije u 81. minutu Holandiji je poništen gol koji je postigao Memfis Depaj. Reprezentacija Poljske pobedila je u Varšavi Tursku 2:1. Domaći su poveli golom koji je Karolj Sviderski postigao u 12. minutu, a izjednačio