Evropsko prvenstvo u fudbalu 2024: Srbija pokazala zube Englezima, ali doživela poraz

Južne vesti pre 10 dana  |  BBC News na srpskom

Adam Davy/PA Wire Džud Belingem postiže vodeći gol za Englesku Srbija je odigrala prvu utakmicu na Evropskom fudbalskom prvenstvu posle 24 godine i izgubila je, ali nije razočaračla.

Golom Džuda Belingema u 13. minutu, Engleska je pobedila Srbiju 1:0 u prvom kolu Grupe C na EP u Nemačkoj. Engleska, jedan od najvećih favorita na turniru, sa igračima poput Harija Kejna, Fila Fodena, Belingema, Džoša Stouna, nije impresionirala, a u drugom poluvremenu strepela je od Srbije koja je pritisla moćnog protivnika. Odigrala je Srbija borbeno, disciplinovano, ratnički i zaslužuje pohvale. „Biće teško, borićemo se": Srbija protiv Engleske, Danske i