Džoker doneo Holandiji pobedu: "Lale" se ispromašivale, pa slomile žilave Poljake!

Kurir pre 9 dana

POLJSKA - HOLANDIJA 1:2 (1:1) Fudbaleri Holandije su trijumfalno startovali na Evropskom prvenstvu pošto su u prvom meču trećeg dana šampionata bili bolji od Poljske rezultatom 2:1 (1:1).

Šokirali su Poljaci Holanđane, poveli su u 16. minutu, Buksa je bio najviši posle kornera i doneo veliku radost svom timu. Holandija je imala veliku inicijativu, a to im se isplatilo u 29. minutu kada je Gakpo prevario Ščesnog. Neverovatno je koliko su prilika od tog trenutka imali Holanđani, ali su promašivali nemoguće. Drugo poluvreme donelo je istu priču, pritisak Holandije, 19 udaraca, ali bez realizacije. Kuman je u 81. minutu napravio ispostaviće se ključnu