Konseisao sačuvao Portugalce u nadoknadi: Hranec apsolutni tragičar Čeha u Lajpcigu

Euronews pre 8 dana  |  Autor: Euronews

Nakon dosta muke, drame i velike borbe u Lajpcigu, fudbalska reprezentacije Portugalije uspela je da savlada borbe Čehe u sklopu prve utakmice Grupe "F" u Nemačkoj, a do pobede i zlatna tri boda stigla je golom Fransiska Konseisaja u nadoknadi - 2:1 (0:0).

Ekipa koja je u Nemačku stigla sa perfektnim učinkom u kvalifikacijama, može se reći, bila je bolji rival u Lajpcigu. Iako je falila koncetracija u završnici, Ronalda i družina imali su inicijativu i više prilika za gol. Međutim, Češka se organizovanom i izuzetno disciplinovanom odbranom, odlično čuvala, da bi od 62. minuta imala i prednost. Ali je na kraju, sreća, ipak, pogledala Portugalce. U 69. minutu, naizgled, nakon jedne bezazlene akcije Portugalije, Robin