Portugal posle ludnice u nadoknadi slomio žilavu Češku: Ronaldo i družina nakon preokreta u finišu došli do prve pobede na euru

Kurir pre 7 dana
Portugal posle ludnice u nadoknadi slomio žilavu Češku: Ronaldo i družina nakon preokreta u finišu došli do prve pobede…

Fudbaleri Portugala savladali su Češku sa 2:1 u utakmici 1. kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Portugal je napadao ali je teško ulazio u šanse. Najbolje je dve prilike propustio je Kristijano Ronaldo u 31., i 45 minutu. Oba puta je golman Češke Stanek izašao kao pobednik. U nastavku meča u jeku najveće inicijative Portugalaca Češka je povela sjajnim golom Provoda u 62. minutu. Portugal je izjednačio uz puno sreće autogolom Hranaca u 69. minutu. Do kraja utkamice bilo je mnogo uzbuđenja,a pobedonosni gol postigao je