Kik boks: MIlica Despotović osvojila zlatno odličje na Svetskom kupu u Budimpešti

Subotica.com 18.06.2024  |  Subotica.com

Proteklog vikenda (14-16. jun) u Budimpešti je održan 29. Svetski kup u kik boksu. Učešće je uzeo 381 klub ili reprezentacija iz 50 zemalja, sa 2250 takmičara. Takmičenje je bilo u tri ringovne i četiri tatami discipline. Kik boks klub „Top fighter“ iz Subotice je drugu godinu za redom učestvovao sa svoja tri predstavnika. Milica Despotović takmičila se kao reprezentativac Srbije, a klub su još predstavljali i Martin Toldi i Stefan Repčen.

Kik boks reprezentacija Srbije nastupala je sa 45 takmičara i osvojila je 17 zlatnih, 10 srebrnih i 9 bronzanih medalja, zauzevši tako visoko 4. mesto u ukupnom plasmanu. Ovaj Svetski kup se smatra najačim takmičenjem u kik boksu posle Svetskog i Evropskog prvenstva. Kao senior Milica Despotović je u okviru reprezentacije osvojila zlatnu medalju u disciploni loukik, u kategoriji do 52 kg. U polufinalu je pobedila reprezentativku Poljske, dok je u finalu pobedila