Turska pobedila Gruziju u jednom od najboljih duela u dosadašnjem toku Evropskog prvenstva

Danas pre 7 dana  |  Vladimir Niskanovic

Fudbalska reprezentacija Turske pobedila je Gruziju rezultatom 3:1 (1:1) u prvoj utakmici Grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Pred oko 62.000 gledalaca na “Signal Iduna Park” stadionu u Dortmundu golove za ekipu selektora Vinćenca Montele postigli su Mert Muldur u 25, Arda Guler u 65. i Arturkoglu u 97. minutu, dok je strelac za tim Vilija Sanjola bio Mikautadze u 32. minutu. Iako je Turska više napadala, imala veći posed i stvorila više šansi, Gruzija je takođe prikazala odličnu partiju i, uprkos tome što su u startnoj postavi igrali sa petoricom u odbrani, brzim dodavanjima, najčešće iz