Crvena furija pokazala klasu i plasirala se u osminu finala eura: Španija slavila autogolom, Donaruma spasao Italiju debakla!

Kurir pre 6 dana

Fudbaleri Španije savladali su Italiju rezultatom 1:0 u utakmici 2. kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Španija je mnogo bolje ušla u meč. Ređale su šanse pred golom Italije, ali je Donaruma fantastičnim intervencijama spasao svoj tim i održao nerešen rezulatat na poluvremenu. Silnu inicijativu Španija je krunisala u 55. minutu, bizarnim autogolom Kelafiorija. Nakon toga Španija je propiustila još par prilika da duplira prednost i reši pitanje pobednika. Italijani su se otvorili u finišu, ali bez prave prilike. Nakon dva odigrana kola Španija ima 6 bodova i