Veliki gubitak za Njegoševu Crnu Goru: In memorriam - Odlazak pesnika Ilije Lakušića
Večernje novosti 24.06.2024
![Veliki gubitak za Njegoševu Crnu Goru: In memorriam - Odlazak pesnika Ilije Lakušića](https://nstatic.net/028/36986028azovhj.jpg)
SRPSKO književno nebo od juče je bogatije za još jednog izuzetnog književnog stvaraoca. U Podgorici je umro Ilija Lakušić (77) koji je iza sebe ostavio bogato stvaralastvo napisano na srpskom jeziku i ćirilici.
Privatna Arhiva Tuguje pesnička bratija u Crnoj Gori, ali i izvan njenih međa. -Otišao je veliki pesnik i moj vrli drug i prijatelj Ilija Lakušić.. .Bio je i ostao čovek sa velikim i neponovljivim darom i duhom, jedan od naših najistaknutijih stvaralaca u ovom veku...Duhovit i vedar u životu i u poeziji , u svim situacijama pesnik i gospodin. Družili smo se više od tri decenije ...Njegov odlazak je veliki gubitak za Njegoševu Crnu Goru, do koje je on najviše i