Kapiten Italije Đanluiđi Donaruma izvinio se za lošu igru: Švajcarska zasluženo izborila plasman u četvrtfinale EP

Dnevnik pre 6 dana  |  Tanjug

Kapiten fudbalske reprezentacije Italije Đanluiđi Donaruma izjavio je večeras u Berlinu da je Švajcarska zasluženo izborila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva i izvinio se za lošu igru "azura", prenose večeras italijanski mediji.

Italija je danas u osmini finala EP poražena od Švajcarske rezultatom 2:0. Strelci za Švajcarsku su bili Remo Frojler u 37. i Ruben Vargas u 46. minutu. Italija, koja je osvojila titulu na EP 2021. godine, završila je takmičenje na kontinentalnom šampionatu u Nemačkoj već u osmini finala. "Izvinjavamo se svima. Danas smo razočarali, a Švajcarska je zaslužila da prođe u četvrtfinale EP. Mučili smo se ceo meč. U prvom poluvremenu smo izgubili previše lopti. Bila je