Ah, taj VAR – Danci „za nokat“ ostali kratkih rukava /foto/

Sputnik pre 1 dan

Danska je u osmini finala eliminisana sa Evropskog prvenstvo od Nemačke, od koje je poražena rezultatom 2:0, golovima Haverca iz penala i Musijale iz igre. Ali, lako je moglo da bude drugačije da Joakimu Andersenu zbog milimetarskog ofsajda VAR nije poništio pogodak.

Vrh kopačke, praktično „za nokat“ u nedozvoljenoj poziciji našao se Dilejni, posle čega je Andersen levicom zakucao loptu iza leđa Manuela Nojera u 48. minutu. Poveli su tada Danci, da bi usledila VAR provera koja je pokazala u koliko se zapravom malom ofsajdu nalazio defanzivac skandinavske selekcije. Da je fudbal neretko surovo, Andersen je osetio svega dva-tri minuta kasnije, s obzirom na to da je posle poništenog pogotka u svom kaznenom prostoru nehotice igrao