Joveljić stigao Mesija i čuva Galaksi na vrhu

Sputnik pre 1 dan

Povremeni srpski reprezentativac Dejan Joveljić bio je strelac drugog gola za Los Anđeles Galaksi u pobedi nad San Hozeom u gostima rezultatom 3:0. Bivši napadač Crvene zvezde stigao je tako do 12. gola u MLS ligi ove sezone, koliko ih ima i Mesi, dok je njegov tim ostao na deobi prvog mesta sa gradskim rivalom.

Pejntsil je „razbio dosadu“ i pronašao je put do mreže u 37. minutu, i bio je to jedini pogodak u uvodnih 45 minuta, da bi u nastavku Galaksi još dvaput pogodio u metu. Joveljić koji se našao u startnih 11 postigao je efektan pogodak van šesnaesterca desnom nogom u 72. minutu. Raspalio je po lopti i pogodio gornji ugao gola domaćih, koji je branio Stori. Na taj način se fudbaler kog selektor Dragan Stojković Piksi nije uvrstio čak ni na širi spisak putnika za