Najneverovatniji meč EURO 2024! Engleska bila na nekoliko sekundi od ispadanja, "makazicama" nokautirala autsajdera, Slovačka oduševila svet!

Najneverovatniji meč EURO 2024! Engleska bila na nekoliko sekundi od ispadanja, "makazicama" nokautirala autsajdera, Slovačka…

ENGLESKA je bila na ivici eliminacije sa EURO 2024, ali ipak će igrati u četvrtfinalu pošto je posle velikog preokreta i produžetaka pobedila Slovačku sa 2:1 u Gelzenkirhenu.

FOTO: Tanjug/AP Izabranike Frančeska Kalcone je minut delio od senzacije i umesto slavlja i radovanja usledilo je razočaranje, najpre zbog izjednačujućeg gola rivala, a potom i preokreta do koga je došao aktuelni vicešampion Evrope. Nastavio je "Gordi Albion" da se muči, što je bio slučaj i tokom grupne faze. Nijednom tokom prvog poluvremena tim Gereta Sautgejta nije ozbiljnije zapretio Martinu Dubravki. Slovačka je imala nekoliko opasnih napada, a onda je u 25.