Portugal tek posle penala izbacio Sloveniju sa eura: Oblak činio čuda, pa Kosta začarao mrežu i zakazao spektakl sa Francuskom!

Kurir pre 2 dana
Portugal tek posle penala izbacio Sloveniju sa eura: Oblak činio čuda, pa Kosta začarao mrežu i zakazao spektakl sa…

Fudbaleri Portugala savladali su Sloveniju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 0:0(3:0) u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Portugal je napao od starta utakmice, žestoko su pritiskali, ali su se Slovenci organizovano branili. Kristijano Ronaldo je više puta pokušavao da matira Jana Oblaka, ali nije bio precizan, a u nekim situacijama bio je i sebičan. U finišu poluvremena Slovenci su se oslobodili pritiska i par puta opasno zapretili. Ipak na odmor se otišlo bez golova. Ista slika i u nastavku, velika inicijativa Portugala. Umalo potpuni šok za Porrtugalce u 62. minutu, kada je Šeško