Anonimus iz Estonije namučio Alkaraza, Španac neokrznut započeo odbranu titule na Vimbldonu!

Sportske.net pre 2 dana  |  Sportske.net

Akutelni šampion Vimbldona Karlos Alkaraz trijumfalno je započeo odbranu krune u Londnu.

Španac je sa maksimalnih 3:0, po setovima 7:6 (3), 7:5, 6:2, savladao Estonca Marka Lajala 269. igrača na planeti, za dva sata i 23 minuta igre. Prikazao se 20-godišnji Estonac publici širom sveta u lepom svetlu, odigrao sjajno u prva dva seta, namučio šampiona, ali nije uspeo da osvoji set. U prvom je preloman bio taj-brejk u kojem treći igrač na svetu Alkaraz nije dozvolio iznenađenje i slavio sa 7:3. Ključan u narednom setu bio je 12. gem u kojem jе Španac