Francuska "preživela" Belgiju! Dramatičan kraj derbija osmine finala euro 2024 (foto/video)

Večernje novosti pre 2 dana

FRANCUSKA je peti učesnik četvrtfinala Evropskog prvenstva, pošto je pobedila Belgiju u Diseldorfu sa 1:0 i tako se pridružila Nemačkoj, Švajcarskoj, Engleskoj i Španiji.

Foto: EPA-EFE/FILIP SINGER Mnogo više se očekivalo od derbija osmine finala. Nisu odigrali kvalitetan meč, posebno je mršavo bilo prvo poluvreme. Imale su obe selekcije nekoliko opasnih napada, a najbolju priliku propustio je Markus Tiram koji je u 34. minutu glavom iz dobre pozicije šutirao pored gola. Drugi deo meča počeo je sa nekoliko dobrih pokušaja Francuza. Ipak, udarci Aurelijena Čuamenija, Tirama i Kilijana Mbapea nisu završili tamo gde su oni želeli.