Gakpo i malen rastužili Rumune: Holandija srušila žilave Balkance i prošla u četvrtfinale! (video)

Hot sport pre 2 dana

Holandija čeka protivnika u narednoj fazi takmičenja Fudbalska reprezentacija Holandije opravdala je status favorita i savladala je Rumuniju sa 3:0 u osmini finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Nešto bolji ulaz u meč su imali Rumuni. Dobra šansa je propuštena u 15. minutu kada je Man uputio udarac sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio dovoljno precizan. Samo pet minuta kasnije Holandija uzvraća i to golom. Prava bomba i majstorija zvezde Liverpula, Kodija Gakpa, koji snažnim udarcem matira Nicu za prednost „Oranja“. Nastavili su se udari čete Ronalda Kumana. Depaj je u 26. minutu imao izglednu priliku, šutirao je glavom nakon kornera, ali je za malo