"Та организација је најутицајнија, а уско су повезани са хамасом" Стручњаци анализирају мотиве напада на Амбасаду Израела (видео)
Курир 02.07.2024

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да су прошли критични тренуци када је постојала бојазан да не дође до још напада као што је био онај у суботу испред Амбасаде Израела и навео да је у прилазу том случају неопходно одвојити две ствари.
Прва је сам сам терористички акт, а друга је постојање групације која може да се дефинише као вехабијска, односно верски екстремизам, у овом случају исламски. Гости јутарњег програма који су анализирали ову тему били су проф. др Мирослав Бјеговић, саветник председника Владе за националну безбедност и Љубан Каран, потпуковник Контраобавештајне службе у пензији. Бјеговић је прво причао о укидању црвеног аларма, односно шта је све потребно да би се то догодило: -












