Malen kao „Zlatni“ Birhof i Diter Miler protiv Jugoslavije

Sport klub pre 2 dana  |  Autor: Milan Stojiljković

Holandski reprezentativac Donjel Malen ušao je večeras u istoriju Evropskih šampionata. www.winnerbet.rs – registruj se i oseti pobedu! Holandski fudbaler Donjel Malen ušao je u drugom poluvremenu meča protiv Austrije i sa dva pogotka overio ubedljiv trijumf Lala (3:0).

Na taj način Malen je postao samo jedan od samo trojice fudbalera, koji su postigli dva ili više golova u nokaut fazi kao rezervni igrač. Druga dvojica su Nemci. Oliver Birhof junak pobede nad Češkom (2:1) u finalu 1996. ušao je u igru pri vođstvo rivala i najpre izborio produžetke, a onda „zlatnim“ golom doneo Pancerima titulu prvaka Evrope. Diter Miler iz nekadašnje Zapadne Nemačke, ušao je u drugom poluvremenu pri rezultatu 2:1 za Jugoslaviju i čak tri puta