Holanđani preslišali Rumune, Gakpo i Malen čitali lekcije

Sport klub pre 2 dana  |  Autor: Nikola Paripović

Holandija je potpuno zasluženo savladala Rumuniju rezultatom 3:0 i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. www.winnerbet.rs – registruj se i oseti pobedu! Rumunija je bolje otvorila meč, bila konkretnija prvih pet minuta, ali je potom Holnadija preuzela inicijativu.

Nije bilo ozbiljnijih prilika, Simons je jednom šutirao u Nitu, sa druge strane Man preko gola, ali je u 20. minutu ipak došlo do promene rezultata. Dvojica najboljih na terenu, Ćavi Simons i Kodi Gakpo su kreirali gol Holanđana. Vezista Lajpciga je odlično pronašao Gakpa koji se fantastično snašao i pogodio za 1:0. De Fraj je mogao šest minuta kanije posle kornera Depaja da postigne gol, ali je lopta protutnjala pored stative. Rumuni nisu imali rešenje u napadu,