Španci slave plasman u 1/2 finale EURO i brinu; Nagelsman: "Bili smo daleko bolji"

B92 pre 3 dana

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva posle dramatične, uzbudljive utakmice, dostojne finala, i pobede protiv Nemačke 2:1 nakon produžetka.

Ekipa Luisa de la Fuentea slavila je golom Mikela Merina u 119. minutu meča. Prethodno, Olmo je doveo Špance do vođstva, Nemci su potom uraganski napali, ređali šanse, pogodili stativu, da bi preko Virca u 88. minutu došli do zasluženog izjednačenja. I u dodatnom vremenu Nemci su bili bolji, bliži golu, Virc je imao još jednu veliku šansu, Fulkrug je bio neverovatan danas, Španci su imali mnogo muke sa njim, ali su Španci u Merinu imali čoveka odluke. Minut pre