Argentina u polufinalu Kopa Amerika: Mesi pogodio prečku u penal završnici, ali je Martinez sve to ispravio

Euronews pre 2 dana  |  Autor: Euronews

Kakvu su utakmicu odigrali Argentina i Ekvador u četvrtfinalu Kopa Amerika! Za pamćenje! Prepunu uzbuđenja i preokreta i na kraju je aktuelni svetski šampion slavio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 4:2 nakon što je posle 90 minuta rezultat bio 1:1.

Junak penal završnice bio je golman Emilijano Martinez koji je odbranio dva udarca sa bele tačke reprezentativcima Ekvadora i tako spasao svog kapitena Lionela Mesija koji je u prvoj seriji panenkom pogodio stativu. Ali, to je bio samo vrhunac drame koja je započela mnogo ranije. Argentina je povela u 38. minutu golom Lisandra Martineza i imala je to vođstvo sve do drugog minuta sudijske nadoknade. Čak je imala i sreće da je Ener Valensija u 62. minutu pogodio