Englezi imaju devet života: ''Gordi albion'' nakon penal serije u polufinalu EURO 2024!

Večernje novosti 06.07.2024

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Švajcarsku nakon penal serije (5:3) i tako se plasirala u polufinalu EURO 2024.

FOTO: AP/Tanjug Totalna uspavanka u prvih 45 minuta igre, bez šansi za gol na obe strane. Spor i dosadan fudbal, baš kakav su Englezi igrali i tokom grupne faze. U nastavku meča viđen je bolji fudbal. Švajcarci su poveli golom Embola u 75. minutu da bi Englezi odgovorili samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 81. minutu kada je Saka pogodio fenomenalno šutem izvan šesnaesterca. Tokom prvog i drugog produžetka bili su bolji Švajcarci, ali nisu uspeli u tom periodu