Urugvajci posle penala eliminisali Brazil u četvrtfinalu Kupa Amerike

RTS 07.07.2024

Fudbalska reprezentacija Urugvaja plasirala se u polufinale Kupa Amerike, pošto je u Las Vegasu u četvrtfinalu posle boljeg izvođenja penala savladala Brazil ukupnim rezultatom 4:2. U polufinalu Kupa Amerike igraće protiv Kolumbije, koja je jutros u četvrtfinalu savladala Panamu rezultatom 5:0.

Duel Urugvaja i Brazila je posle 90 minuta završen bez golova, a Urugvaj je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 74. minutu isključen Nahitan Nandez. Fudbaleri Brazila su meč odigrali bez Vinisijusa Žuniora, koji je propustio duel sa selekcijom Urugvaja zbog parnih žutih kartona. Golove za Urugvaj sa 11 metara postigli su Federiko Valverde, Rodrigo Betankur, Đorđan de Araskaeta i Manuel Ugarte, dok je golman Brazila Alison odbranio penal Hozeu Mariji