Bravo, biseri: Mladi srpski vaterpolisti u finalu Svetskog prvenstva, srušili Crnu Goru savršenom četvrtinom

Nova 09.07.2024  |  Autor: Miodrag Dimitrijević

Odličnom igrom srpski vaterpolisti Srbije su se u Buenos Ajresu plasirali u finale svetskog prvenstva za igrače do 18 godina.

U polufinalu su se savladali Crnu Goru 13:9 (6:0, 2:2, 1:3, 4:4) U finalu će igrati sa pobednikom duela Mađarska – Italija. Utakmica počinje u sredu u 1.30. Veliki uspeh za srpsku selekciju. Srpski talenti su sjajno počeli susret. Nisu znali za promašaj, sredinom druge četvrtine su vodili 8:0 a da su pri tome šest pogodaka postigli sa igračem više. Tek u 11. minutu je Janović postigao prvi gol za Crnu Goru. U toj četvrtini Gladović nije realizovao peterac a