Španija je šampion Evrope po četvrti put, savladali su Engleze sa 2:1 u finalu u Berlinu (foto i video)

Dnevnik 14.07.2024  |  Dnevnik.rs

Fudbaleri Španije savladali su Englesku sa 2:1 u finalu Evropskog prvenstva na Olimpijskom stadionu u Berlinu i četvrti put osvojili titulu.

Kraj utakmice. 90. minut: Igra se četiri minuta nadoknade vremena. 90. minut: Dvostruka šansa za Englesku, ali Španci dva puta izbaciju loptu sa gol linije.Dani Olmo je uspeo da odbrani šut Gueia nakon odbitka i sprečio izjednačenje Engleske. Pre toga, posle centaršuta iz kornera Deklan Rajs je pokušao da postigne gol, ali je Unai Simon je odbranio udarac. 86. minut: Španija vodi sa 2:1. Strelac je Ojarzabal. Loše su igrači Engleske u defanzivi zatvorili Kukurelju