Bolan poraz za Novaka: Alkaraz brutalnom igrom iskoristio greške Đokovića i osvojio Vimbldon! (foto)

Hot sport 14.07.2024

Novak Đoković nažalost nije uspeo Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković poražen je u finalu Vimbldona rezultatom 3:0 (6:2, 6:2, 7:6) po setovima od španskog tenisera Karlosa Alkraza.

Prvi gem Novaka i Alkaraza je trajao neverovatnih 14 minuta. Alkaraz je iskoristio petu brejk šansu i oduzeo Novaku servis već na samom startu ovog meča. Alkaraz je odmah potom potvrdio taj brejk, osvojivši gem na svoj servis. Prvi gem u velikom finalu Novak je uzeo na svoj drugi servis gem, te je smanjio na 2:1. Dosta dobrom igrom, Alkaraz je uspeo da dođe do 5:1 u gemovima. Iako je Novak smanji na 5:2, već u sledećem gemu je Alkaraz overio osvajanje prvog seta. A