Velika bruka: Velež doživeo debakl i već u prvom kolu ispao iz Evrope i to od ekipe čija država ima manje od 80 hiljada stanovnika!

Hot sport 18.07.2024
Velika bruka: Velež doživeo debakl i već u prvom kolu ispao iz Evrope i to od ekipe čija država ima manje od 80 hiljada…

Što je mnogo, mnogo je! Fudbaleri Veleža iz Mostara doživeli su bolan poraz u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Konferencija.

Klub iz Mostara je danas pretrpeo visok poraz od Inter Eskaladesa u Andori rezultatom 5:1. Nakon nerešenog rezultata 1:1 u prvom meču u Mostaru, Velež je izgubio šansu za dalji prolazak. Ključni trenutak utakmice desio se u 39. minutu kada je Nermin Haskić, centarfor Veleža, promašio penal, što je Inter Eskalades iskoristio postigavši dva gola do kraja prvog poluvremena. Lopez je bio strelac oba pogotka, prvi put u 44. minutu, a potom i u drugom minutu nadoknade