ISTORIJA - Kragujevčani upisali trijumf na evropskom debiju, Aleksić zatresao "začaranu" mrežu Mornara!

Sportske.net 25.07.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca večeras su odigrali prvi evropski meč u istoriji i zabeležili su trijumf! Oni su kao domaćini u Leskovcu savladali crnogorski Mornar iz Bara sa 1:0, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Gol odluke postigao je Milan Aleksić u 71. minutu. Radnički je apsolutno zasluženo pobedio, dominirao je sve vreme, promašio sijaset kolosalnih šansi, pa na revanš, koji se za šest dana igra u Podgorici, nosi "samo" 1:0. Kragujevčani su od prvog sudijskog zvižduka krenuli sa napadima. Uvodnih 10 minuta se isključivo igralo na polovini Mornara, Radnički je pritiskao poslednju liniju crnogorskog tima, ali onih pravih šansi za gol nije bilo. U 11. minutu je prvi put