Argentnci su besni: Zbog skandala na OI u Parizu, aktuelni prvaci sveta podneli žalbu FIFA! (video)

Hot sport 26.07.2024

Argentina je na neobičan način poražena od Maroka Fudbalski savez Argentine i selektor Havijer Maskerano izrazili su nezadovoljstvo i uložili formalnu žalbu Međunarodnoj fudbalskoj federaciji (FIFA) nakon što je meč argentinske reprezentacije protiv Maroka na Olimpijskim igrama završen na kontroverzan način.

Utakmica, odigrana u Sent Etjenu, prekinuta je u 16. minutu nadoknade drugog poluvremena kada su navijači Maroka utrčali na teren i bacali flaše, protestujući protiv izjednačujućeg gola Argentine. Prekid je trajao skoro dva sata, a nakon nastavka, VAR tehnologija je poništila argentinski gol, čime je Maroko zadržao pobedu rezultatom 2:1. Selektor Maskerano opisao je događaje na meču kao skandal: – Ovo nije turnir u kraju, ovo su Olimpijske igre – izjavio je on,