Drugi dan Igara u Parizu - Bunčić poražen u meču za bronzu, Lajović ispao u prvom kolu

RTS 28.07.2024

Drugog dana Olimpijskih igara u Parizu takmičilo se sedam srpskih predstavnika u individualnim sportovima. Dušan Lajović je eliminisan u prvom kolu teniskog turnira. Džudista Strahinja Bunčić poražen je u borbi za bronzanu medalju u kategoriji do 66 kilograma. Strelac Damir Mikec zauzeo je sedmo mesto u funalu discipline 10 metara vazdušni pištolj. Veslači Nikolaj Pimenov i Martin Mačković izborili su plasman u polufinale dubl skula. Vaterpolisti su nakon velike borbe savladali Japan sa 16:15, košarkaši su

Rezime današnjih rezultata srpskih olimpijaca - Strelac Damir Mikec završio je finale discipline 10 metara vazdušni pištolj na sedmom mestu. Okončao je finale nakon četvrte, odnosno druge eliminacione serije, sa pogođenih 136,9 krugova. - Džudista Strahinja Bunčić poražen je u borbi za bronzanu medalju u kategoriji do 66 kilograma od Kazahstanca Gusmana Kirgizbajeva. - Veslači Nikolaj Pimenov i Martin Mačković, predstavnici Srbije u muškom dubl skulu, zauzeli su