Ubedljiv poraz odbojkaša Srbije na OI: „Orlovi“ bez šanse protiv Slovenije, sudbina se piše u duelu s Kanadom

Dnevnik 30.07.2024  |  Dnevnik.rs

Posle odlične igre protiv branioca titule, Francuske od koje su izgubili tek u taj-brejku, odbojkaši Srbije u 2. kolu A grupe nisu uspeli da pariraju Slovencima koji su im maksimalnim rezultatom 3:0 (25:21, 25:19, 25:19) naneli drugi poraz na turniru.

Trebalo je ovo da bude derbi grupe, ali „orlovima“ nije pripao ni set, pa će duel sa Kanađanima u subotu u 21 čas biti odlučujuć za sudbinu naše ekipe. Slovenci su zasluženo slavili, bili su bolji, prošli su u nokaut fazu, dok su izabranici selektora Igora Kolakovića propustili svoje šanse. Iako se činilo da je Srbija u prvom setu povela 17:16, Slovenci su tražili čelendž i pošto je poen pripao njima brzo su „pobegli“ na tri razlike (20:17) i u naletu došli do