Ništa od finala za srpske plivače: Barna i Stjepanović nisu bili dovoljni brzi u strašnoj konkurenciji!

Hot sport 30.07.2024

Stjepanović i Barna nisu uspeli da se domognu završne trke Srpski plivači Andrej Barna i Velimir Stjepanović nisu uspeli da se plasiraju u finale trke na 100 metara slobodno na Olimpijskim igrama u Parizu.

Na kraju su zauzeli 14. i 16. mesto u ukupnom poretku. Andrej Barna se takmičio u prvoj polufinalnoj grupi na drugoj stazi, suočivši se sa izuzetnom konkurencijom koju su činili Kajl Čalmers, Kris Đulijano, Maksim Gruse, Metju Ričards, i Giljerme Santos. Barna je trku završio na sedmom mestu sa vremenom od 48,11 sekundi. Iako je bio konkurentan u prvih 50 metara, nije uspeo da održi tempo u završnici. Pobednik grupe bio je Čalmers sa rezultatom 47,58 sekundi, dok