Председница Скупштине Србије најавила 'мултидисциплинарни тим' Владе за пројекат 'Јадар'

Брнабић је за Телевизију Пинк рекла да ће се тај тим бавити трима областима, а да ће прва бити здравље грађана - да "најбољи доктори у Србији одговарају на све теме које се покрећу у јавности".
"Нажалост, и како би одговарали и на сво оно ширење панике које свакодневно виђамо и на протестима и у појединим медијима", казала је она.
Други део тима, како је додала, обухватиће области пољопривреде, енергетике и заштите животне средине, а трећи економију и економске користи за државу.
"Са моје стране, Скупштина Србије ће много радити на томе, то је наша обавеза, јер, на крају крајева, ми смо то највише законодавно тело и народни посланици би требало да буду директни изасланици грађана", навела је Брнабић.
Говорећи о другим темама из делокруга Скупштине Србије, казала је да је сада летња пауза, а да ће се почетком септембра наставити рад у вези с препорукама ОДИХР о изборним условима.
"Кратак предах, па да припремимо све законе који су потребни за пуну имплементацију ОДИХР препорука, јер то смо обећали грађанима и велики део тога ћемо испунити до краја године", рекла је Брнабић.
(Бета, 04.08.2024)