Deveti dan Igara u Parizu - Đoković osvojio zlato, basketaši bez medalje

RTS 04.08.2024

Devetog dana Olimpijskih igara Novak Đoković je pobedio Karlosa Alkaraza u finalu i osvojio zlatnu medalju - drugu za Srbiju. Basketaši Srbije poraženi su od Francuske u plej-in duelu i odlaze iz Pariza bez medalje. Srpska predstavnica u drumskom biciklizmu Jelena Erić završila je trku na 66. mestu. Odbojkašice su izgubile od Kine u poslednjoj utakmici grupne faze.

Rezime današnjih rezultata srpskih olimpijaca - Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je zlatnu medalju na olimpijskom turniru pobedom nad Špancem Karlosom Alkarazom rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:3) i 7:6 (7:2). - Basketaši Srbije, osvajači bronze u Tokiju, odlaze iz Pariza bez medalje, pošto su izgubili od Francuske rezultatom 22:19 u plej-in duelu i okončali učešće na olimpijskom turniru pre polufinala. - Odbojkašice Srbije poražene su od Kine