LŠ (kval.) - Ludogorec se približio Zagrebu, PAOK neporažen u Švedskoj, lepa prednost Mitjilanda

Sportske.net 06.08.2024  |  Sportske.net

U pitanju su prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a program je otvorio duel Karabaga i Ludogoreca u Bakuu.

Bugarski šampion je kao gost slavio sa 2:1 i tako se približio plej-ofu, gde boljeg iz ovog dvomeča čeka zagrebački Dinamo. Ludogorec je poveo u 56. minutu golom Almeide, devet minuta kasnije izjednačio je Žuninjo, a trijumf gostima doneo je Kajo Vidal, pogotkom u 87. minutu meča. Zanimljivo je da je samo dva minuta kasnije Vidal isključen zbog dva žuta kartona, pa neće moći da nastupi u revanšu. U Švedskoj je Malme dočekao ekipu solunskog PAOK-a, a njihov duel je