Nemci su svetska sila, Janis i Grci se držali tri četvrtine!

Sportske.net 06.08.2024  |  Sportske.net

Pobeda reprezentacije Nemačke u prvom četvrtfinalu Olimpijskih igara, savladana je reprezentacija Grčke rezultatom 76:63! Odbrana Nemačke je odlučila ovaj duel, posebno u drugom poluvremenu, tačnije u poslednjih 15 minuta kada je bilo jasno ko je kvalitetniji protivnik.

Fantastično je krenula ekipa Grčke u ovaj meč, pronalazili su rešenja u napadu i poveli sa 10:2 zahvaljujući snažnoj odbrani. Odigrali su Grci fenomenalno ovu četvrtinu, iznenadili aktuelnog svetskog šampiona, a posle trojke Nika Kalatesa bilo je 21:9. Oporavili su se Nemci. Dva Vagnera, Bonga i Timan su uspevali da pronađu put do koša Grka, zaigrali su dobru odbranu, a onda i serija 5:0 preko Vojtmana i Šredera za 33:32 za Grke. Egal do kraja poluvremena, a u