Rašovskom ni prljava sena ne može ništa! Sjajni mađarski plivač pobedio na maratonu na otvorenim vodama

Kurir 09.08.2024

Mađarski plivač Krištof Rašovski osvojio je zlatnu medalju u maratonu na 10 kilometara na otvorenim vodama na Seni, na Olimpijskim igrama u Parizu.

Rašovski je pobedio rezultatom sat, 50 minuta, 52,7 sekundi. On je sprintom u neizvesnoj završnici pobedio nemačkog plivača Olivera Klementa, koji je osvojio srebro rezultatom 1:50,54,8. Bronzanu medalju osvojio je mađarski plivač David Betlehem sa 1:51,09. On je pre trke izrazio strogo protivljenje jer se takmičenja održavaju u Seni, čiji kvalitet vode ne zadovoljava zdravstvene standarde. Rašovski sada ima dve olimpijske medalje u toj disciplini, pošto je pre tri