Četrnaesti dan Igara u Parizu - Perišićeva osvojila srebro, vaterpolisti obezbedili novu medalju

RTS 09.08.2024

Četrnaestog takmičarskog dana Olimpijskih igara u Parizu taekvondistkinja Aleksandra Perišić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 67 kilograma. Vaterpolisti Srbije obezbedili su novu medalju pobedom nad selekcijom SAD i plasmanom u finale. Kajakaški dvojci Džombeta i Torubarov, odnosno Novaković i Dragosavljević, nisu uspeli da se plasiraju u A finale. Rvač Hetik Cabolov, takmičar u kategorije do 74 kilograma, pobedio je u osmini finala, ali je ekspresno poražen u četvrtfinalu. Taekvondista Stefan

Rezime današnjih rezultata srpskih olimpijaca - Srpska taekvondistkinja Aleksandra Perišić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 67 kilograma pošto je poražena u finalu od Mađarice Vivijane Marton sa 2:0 u rundama (7:1, 4:2). - Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je u polufinalu selekciju Sjedinjenih Američkih Država sa 10:6. U finalu će igrati protiv Hrvatske. - Srpski kajakaški dvojci Marko Novaković-Marko Dragosavljević i Anđelo Džombeta-Vladimir