Četrnaesti dan Olimpijade: Perišićeva osvojila srebro, vaterpolisti obezbedili novu medalju

RTV 09.08.2024  |  Tanjug, FoNet

PARIZ - Četrnaestog takmičarskog dana Olimpijskih igara u Parizu vaterpolisti Srbije obezbedili su treću medalju pobedom nad selekcijom SAD i plasmanom u finale. Taekvondistkinja Aleksandra Perišić osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 67 kilograma. Kajakaški dvojci Džombeta i Torubarov, odnosno Novaković i Dragosavljević, nisu uspeli da se plasiraju u A finale. Rvač Hetik Cabolov, takmičar u kategorije do 74 kilograma, pobedio je u osmini finala, ali je ekspresno poražen u četvrtfinalu. Taekvondista

Kajakaši Novaković i Dragosavljević zauzeli treće mesto, Torubarov i Džombeta osmo mesto u B finalu Reprezentativci Srbije u kajaku Marko Novaković i Marko Dragosavljević zauzeli su danas treće mesto u B finalu u disciplini K2 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu. Novaković i Dragosavljević su ostvarili vreme jedan minut, 31 sekund, 50 stotinki. 22.05 - Srpska tekvondistkinja Aleksandra Perišić osvojila srebrnu medalju Reprezentativka Srbije u tekvondou