Ер Србија: Дођите на београдски аеродром бар три сата пре лета, настао нови квар ИТ система

Бета 10.08.2024

Компанија Ер Србија је саопштила да је услед новог квара ИТ система београдског Аеродрома "Никола Тесла" што је јутрос објавила и компанија "Белгрејд ерпорт", данас поподне дошло до већих гужви на шалтерима за пријаву на лет.

"Због веома успореног процеса пријаве на лет" Ер Србија "моли путнике да на аеродром дођу најкасније три сата пре планираног времена полетања".

Последица квара су "значајнија кашњења летова авио-компанија које полећу са београдског аеродрома, укључујући и Ер Србију", навела је та компанија.

То одступање од планираног реда летења у време високе летње сезоне може довести до померања аеродромских "слотова" од стране европске контроле летења и још већег кашњења, до истицања радног времена посада и радног времена појединих аеродрома.

"Сви путници који евентуално буду изгубили своје конекције, биће преусмерени на алтернативне летове", саопштено је.

За више информација, путници се могу обратити Контакт центру Ер Србије на 0800 111 528 из Србије, на +381 11 311 21 23 из иностранства, посетити аирсербиа.цом или странице Ер Србије на друштвеним медијима.

(Бета, 10.08.2024)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »