Selektor vaterpolista Hrvatske posle poraza u finalu: Srbija je bila bolja, trofeji se osvajaju odbranom

Danas 12.08.2024  |  Beta

Selektor Hrvatske vaterpolo reprezentacije Ivica Tucak izjavio je nakon poraza od Srbije (13:11) u finalu Olimpijskih igara da je pobednika odlučila loša prva četvrtina i loša odbrana njegovog tima. „Obrana nas je koštala, poraženi smo zbog vrlo slabog ulaza u utakmicu.

Obrana je funkcionirala odlično protiv Španije i Mađarske, a danas nam se raspala u prvoj četvrtini. Falilo su nam dve-tri obrane. Mislim da smo primili tri, četiri gola sa istekom napada. Treba priznati kvalitet Srbije i mislim da smo napravili dobar skauting“, izjavio je Tucak, a prenela HINA. „Jednostavno, odigrali smo izuzetno lošu obranu na početku utakmice i sve kasnije, svi isforsirani šutevi i promašeni napadi, proistekli su iz tih 2:5 u prvoj četvrtini.