Izvor: Nova ekonomija/Svet arhiva vesti 12.08.2024
Evropljani smanjuju investicije u baterije, nastalu rupu popuniće Kinezi
Nova ekonomija 12.08.2024
Planovi evropskih auto-kompanija o proširenju kapaciteta za proizvodnju baterija su ili odloženi ili smanjeni, što bi moglo da ograniči rast profitabilnosti električnih vozila (EV) u srednjem roku, kaže Fitch Ratings. Ova agencija za kreditne… »
OpenAI suočen sa ozbiljnim finansijskim izazovima
Nova ekonomija 12.08.2024
OpenAI, jedan od vodećih igrača u oblasti veštačke inteligencije, mogao bi da se suoči sa ozbiljnim finansijskim problemima u narednih 12 meseci, ukoliko ne uspe da prikupi dodatna sredstva. Prema nedavno otkrivenim informacijama, kompanija se… »
Etiopljani grade „mega-aerodrom“ od šest milijardi dolara
Nova ekonomija 12.08.2024
Aviokompanija „Etiopian erlajns“ (Ethiopian Airlines) je s konsultantskom kućom Dar iz Dubaia potpisala ugovor o projektovanju „mega-aerodroma“, najvećeg u Africi, vrednosti šest milijardi dolara kod glavnog grada Adis Abebe, objavili su… »
Rasformirana grupa oglašivača koje je Mask tužio
Nova ekonomija 12.08.2024
Globalna alijansa za odgovorno oglašavanje (GARM) prestaje sa radom, neposredno nakon što se suočila sa tužbom društvene mreže X, kojom upravlja Ilon Mask. Prema informacijama do kojih je došao Business Insider, GARM je obavestio svoje članove da… »