Vojvodina pobedila Maribor, ali ispala iz Evrope: Kobni penali i poraz u prvom meču

Euronews 15.08.2024  |  Autor: Euronews

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da prođu Maribor u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije, iako su slavili u prvih 90 minuta večerašnjeg revanša - 1:0 (1:0).

Kako su Slovenci u Srbiju doneli sitnu zalihu sa svog terena (2:1), moralo se u produžetke, na koncu i na penale, a tu su Novosađani skupo platili dva promašaja - 2:4. I ispali iz Evrope, jer se nema kud iz poslednjeg po rangu UEFA takmičenja. Prvo poluvreme u Bačkoj Topoli donelo je uzbudljiv fudbal, visokog inteziteta, u kom su obe ekipe htele gol i radile na tome. Imali su Slovenci šanse da se dodatno odlepe u ukupnom rezultatu, ali i Novosađani da ih sustignu,