Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu

Danas 17.08.2024  |  Sport Klub

Kadetska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za igrače do 16 godina u Grčkoj, pošto je u borbi za treće mesto bila bolja od domaćina 74:65.

U finalu Francuska je savladala Španiju 82:70. Nastavlja se žetva medalja ovog leta za srpsku reprezentativnu košarku. Posle seniora na Olimpijskim igrama, juniora i juniorki i kadeti su doneli odličje. Izabranici Vladimira Zlatanovića doživeli su samo jedan poraz i to od, ispostaviće se novog šampiona Evrope. Ipak, odličan turnir krunisali su u borbi za medalju. Tri četvrtine su bili nadmoćniji tim, ali umalo sve da uprskaju u poslednjih 10 minuta. Srbija je u