Dinamo i Lil "jednom nogom" u Ligi šampiona

Sportske.net pre 29 dana  |  Sportske.net

I dok će se između Crvene zvezde i Bodea voditi velika bitka u Beogradu oko plasmana u renovirano izdanje Lige šampiona, čini se da su fudbaleri zagrebačkog Dinama i Lila večeras završili najveći deo posla i da su jako blizu elitnog takmičenja.

Dinamo je na Maksimiru pobedio azerbejdžanski Karabag sa 3:0, dok je Lil na svom terenu bio bolji od Slavije iz Praga rezultatom 2:0, u prvim utakmicama plej-ofa za plasman u Ligu šampiona. "Modri" su "otključali" Karabag pogotkom Pjace u 29. minutu, gosti su potom imali sijaset odličnih situacija, pogotovo početkom drugog poluvremena. Nisu izjednačili, pa su u finišu doživeli klasičan "nokaut". U 75. minutu sjajna tranzicija Dinama, idealan pas Baturine u prazan