TSC neočekivano ubedljivo izgubio od makabija: Isključenja odredila tok meča

Dnevnik pre 25 dana  |  Dnevnik.rs

Svesni su bili fudbaleri TSC –a da je Makabi favorit u dvomeču za plasman u Ligu Evrope, ali nisu očekivali ovakav rasplet (3:0) naročito posle početenih dvadesetak minuta igre na stadionu Haladaša u Sombathelju, a onda se u završnici prvog poluvremena za samo nekoliko minuta raspala igra Topolčana.

Primili su olako gol, a onda u finišu prvog dela ostali na terenu sa samo devetoricom fudbalera. Austrijski sudija Gišhamer je posle konsultacija sa VAR sobom, sasvim oporavdano isključio prvo Mateju Đorđevića, a potom i Mihajla Banjca. Đorđević je kao poslednji čovek odbrane sa leđa povukao Turgemana, a dva minuta kasnije Banjac je bez preke potrebe pogibeljnim startom prosto odneo Sisokoa. Naravno sa dva igrača manje u nastavku meča TSC nije imao šta da traži u