Basketaši Srbije osvojili srebro na Evropskom prvenstvu: U finalu poraženi od debitanta Austrije (video)

Dnevnik pre 24 dana  |  Dnevnik.rs

Srpska basket reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beču. Srbi su poraženi od Austrije u finalu sa 18:17 i tako propustili priliku da po šesti put uzastopno postanu prvaci Starog kontinenta.

Austrijanci su odlično startovali i jedinicama održavali prednost, dok se s druge strane Srbija mučila sa realizacijom napada. U našoj ekipi je kao i do sada konstantan bio Barać koji je sjajno rešavao situacije na niskom postu. Nastavili su Austrijanci u istom stilu, grubo i beskompromisno. Fenomenalni Stefan Kojić vezao je pet poena i doneo Srbiji prvo vođstvo (14:12). Obe ekipe su imale po nekoliko čistih blokada i sjajnih reakcija u odbrani. Ovu veoma