Crvena zvezda opet u evropskoj eliti, srpski šampion nadigrao Bodo Glimt u revanšu plej-ofa

Danas pre 16 dana  |  V. N.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona pošto su u revanš utakmici plej-ofa na svom stadionu pobedili Bode Glim rezultatom 2:0 (1:0).

Crveno-beli su izgubili u prvom duelu u gostima sa 2:1, ali su u Beogradu nadigrali norveškog šampiona i ušli u najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje. Golove za Crvenu zvezdu postigli su Bruno Duarte u 26. iz penala i kapiten Uroš Spajić u 59. minutu. Crveno-beli su obezbedili osam mečeva u takmičenju koje će se igrati u novom, ligaškom formatu. Trener beogradskog kluba Vladan Milojević odlučio je da od prvog minuta izvrši pritisak na poslednju liniju gostiju