Учесници пекиншког Форума о борби против тероризма постигли консензус о више питања

Представници више од 50 земаља анализирали су нове облике тероризма и разговарали о употреби беспилотних и интелигентних технологија у борби против терористичких напада, на четвородневном форуму који је данас завршен у Пекингу, јавила је агенција Синхуа.
Више од 300 учесника разговарало је на тему "Противтерористичке операције без учешћа људи" и постигло консензус о више питања током Међународног форума о борби против тероризма "Кинески зид 2024".
Они су разменили мишљења о темама као што су тренутно окружење за борбу против тероризма без учешћа људи, релевантне тактике, развој и примена опреме.
"На овом форуму смо сви много научили", рекао је на церемонији затварања Авом Нанг Жан Жак, аташе за одбрану у амбасади Камеруна у Кини, изразивши уверење да ц́е предлози који су изнети на Форуму сигурно бити реализовани, уз заједничке напоре свих страна.
Форум, чије је овогодишње издање пето од његовог покретања 2016. године, постао је важна платформа која промовише међународни дијалог о борби против тероризма.
(Бета, 30.08.2024)